Aktualizováno 16.4. 2018 09:57

Vybarvěte se podle svého typu

AvonSS
Zdroj: Avon

Chcete být za stále za hvězdu? Stačí si vychytat barevné kombinace podle svého typu a za každých okolností vám to bude slušet.

Existují čtyři základní barevné typy: jarní, letní, podzimní a zimní. Jejich výskyt bez příměsí ostatních typů je velmi vzácný. Barevný typ můžeme rozlišit dle elementárního kritéria na teplé a studené odstíny. Na základě tohoto dělení můžeme kombinovat jednotlivé barvy make-upu nebo oblečení.

AvonSSa
Zdroj: Avon


Teplý typ má obecně žlutou pigmentaci a celoročně opálený vzhled pleti. Vlasy s teplými odlesky vypadají, jako by odrážely slunce a často mají načervenalé tóny. V očích žen teplého typu najdeme hnědé či jantarové tečky.

Studený typ má velmi světle růžovou pigmentaci, pleť občas působí až průhledným dojmem a po opalování většinou zčervená. Vlasy ve studených tónech s nádechem do šedivé až popelavé. Oči obsahují chladné odstíny světle modré, šedivé a černé.

AvonSS
Zdroj: Avon


Barvy a vůně pro teplý typ

Make-up by měl v sobě obsahovat nažloutlé odstíny. Pro majitelky bezproblémové pleti postačí i BB krém. Skvěle vypadá klasické kouřové líčení v hnědé barvě. Pokud možno, vyhněte se růžové. Opatrně se silným líčením. Skvělými barvami jsou například červená s nádechem oranžové, lahvově zelená, broskvová, mléčná čokoládově hnědá nebo lososová. Používejte lesk na rty ve své oblíbené barvě v malém množství. Použijte lehkou květinovou vůni, například Eve Confidence od AVON.

AvonSS
Zdroj: Avon


Barvy a vůně pro studený typ

Ženám studeného typu nejvíce sluší odstíny stříbrné, tmavě fialové, zelené, amarantové, kobaltové, bílé, modré, růžové, ale i černé. Pro speciální příležitosti se nebojte obléct do červené, malinově růžové nebo zvolte nesmrtelnou klasiku - malé černé. Na rozdíl od teplého typu můžete využít i výraznější líčení. Kouřové líčení, výrazné linky nebo jasná barva rtěnky doplněná o oblíbenou řasenku vykouzlí skvělý look. Pro podtrhnutí vaší osobnosti můžete využít i intenzivnější parfémy jako je Eve Alluring od AVON.

AvonSS
Zdroj: Avon


Chcete doporučit konkrétní produkty, které budou pasovat k vašemu typu a dokonale vás rozzáří? Zajímá vás, která celebrita je jaký typ? Mrkněte sem www.avon.cz/beauty-service

Komerční článek