Obočí dává obličeji charakter

Publikováno 4. 5. 2018
AvonSS
Zdroj: Avon

Možná se to zdá divné, ale nic nepokazí celkový vzhled obličeje jako špatně upravené obočí. Ale buďme pozitivní – perfektní péče o obočí z nás může udělat úplně nového člověka. Nic není nemožné a AVON respektive jeho dvorní vizážista Pavel Bauer ví, jak na to.

Pojďme si to říct upřímně, úprava obočí prochází módními vlivy, stejně jako třeba střihy či délky vlasů. Jenomže vlasy dorůstají mnohem lépe než léta vytrhávané obočí.

V současné době se nosí výrazné obočí, které ladí s barvou vlasů, vypadá přirozeně a je precizně definované. V historii tomu tak většinou nebývalo. Zdůrazňování obočí bylo hodně „in“ ve starověkém Egyptě či Řecku. V dalších historických etapách se obočí spíše kompletně vyholovalo či vytrhávalo. Až druhá půlka 20. století přinesla renesanci přirozené krásy – ačkoliv třeba v „devadesátkách“ se pořád ještě „škubalo“ jako o život.

Hoďme však historii za hlavu a soustřeďme se na současné trendy, které vám pomůžeme vykouzlit pomocí AVON produktů. Obočí bude korunovat tento mark. look!

AvonSS
Zdroj: Avon


Začněte řasami. Pro dokonalé nalíčení řas použijte nejdříve kleště na řasy AVON a následně naneste v několika vrstvách a směrech řasenku Big and Style pro zvětšení objemu řas s technologií LashFlex, díky které zůstávají pružné celý den. Vrstvy můžete během dne libovolně přidávat. Řasenku naneste na spodní a pak na horní řasy. Kartáček nejdříve přiložte a pomalu otáčejte proti směru růstu řas až ke konečkům, aby se naneslo dostatek barvy a poté ve směru růstu, aby došlo k rozčesání jednotlivých řas. Pro moderní a trendový vzhled opakujte a výsledek bude ohromující.

AvonSS
Zdroj: Avon


Současný trend dobře definovaného obočí vám zajistí nová tužka na obočí mark., která svým zešikmeným tvarem perfektně přilne k pokožce. Krátkými tahy ve směru růstu docílíte přirozeného vzhledu obočí. Vytvořte si nejdříve spodní a horní linii tvaru obočí, a pak lehce a postupně vybarvíte. Nejširší část obočí u kořene nosu je světlejší a střední část a konec má intenzivnější tón.

Dalším krokem jsou stíny. Konkrétně AVON mark. quatro a ještě konkrétněji tyto Pavlem preferované odstíny Art of the Nudes / Boho Chic / Smoke and Mirrors. Mají velmi dobrou pigmentaci a barevnou skladbu. Zajistí pestré, trendové líčení v mnoha barevných variantách. Nejprve naneste bázi pod oční stíny nebo korektor, který dobře rozetřete a dále nanášejte jednotlivé barvy podle požadovaného efektu. Respektujte tvar oka, který můžete doplnit linkou nebo tužkou. Pro dosažení výraznějšího až kouřového efektu se nebojte oči orámovat intenzivní barvou a rozetřít do ztracena až k obočí. V nejvyšším bodě pod obočím aplikujte nejsvětlejší odstín z palety.

AvonSS
Zdroj: Avon


Poslední a zásadní je udržení trvanlivosti líčení. To se dá jednoduše zafixovat sprejem mark. Ten pleť osvěží, hydratuje a perfektně zafixuje make up. Používejte i vícekrát denně. Skvěle eliminuje nevzhledný pudrový vzhled. Nanášejte asi z 20 – 30 cm vzdálenosti. Ideální na focení, večerní make up nebo pro mastnější pleť.

Pokud chcete vidět víc fotografií tohoto stylu líčení na semifinalistkách Superstar, klikněte na www.avon.cz/jak-se-lici-superstar .

Komerční článek