ČASOSBĚRNÉ VIDEO: Unikátní stavba finálové haly SuperStar! Podívejte se, kde se rozhodne o vítězi

Už v neděli se divákům představí finálová TOP 10 SuperStar na velkém pódiu, které vyrostlo v jednom ze studií v Praze na Barrandově. Podívejte se, jak to celé probíhalo. Schválně si tipněte, kolik kilometrů kabelů bylo pro natáčení použito...

Přehrát nejnovější díly SuperStar 

 • Dekorace finálových kol Superstar je postavená v Ateliéru č. 6, který má celkovou plochu 2000 m2. Jeho rozměry jsou 40 m šířka a 50 m délka.

• Ateliér č. 6 je součástí Barrandovských studií. Ateliéru se říká Nové haly a je tvořen třemi ateliéry (5,6,7), které se dají propojit, až vznikne souvislá plocha o délce 130 m. Byly postaveny v letech 1941–1945.

SuperStar zákulisí
Zdroj: TV Nova


• Dekorace je ještě větší, než tomu bylo při posledním ročníku SuperStar v roce 2015. Na šířku má 40 m a na délku 36 m.

• Stavba trvala 29 dní. Dekorace je tvořena hlavně LED stěnami. Celkově jde o plochu 325 m2 LED obrazovek, a to včetně speciálních obloukových LED obrazovek.

První semifinále SuperStar 2018 - 2
Zdroj: TV Nova


• Dekorace je osvícena celkem 2 376 světly z nichž většina je inteligentních a dají se u nich nastavovat různé paramentry jako směr osvícení, různé pohyby, intenzita, barva. Celkem lze těchto kombinací parametrů nastavit 126 177. Zajímavostí je také speciální kinetické kruhové světlo STAR 600, které otáčí světelnými jednotkami o 360 ° a za jednu vteřinu se dokáže otočit o 54 °

Pětice finalistek SuperStar
Zdroj: TV Nova


• Celkově je v ateliéru nataženo na propojení těchto světel přes 30 kilometrů kabelů.

• Show bude zaznamenána na moderní HD přenosový vůz, který má na délku 12m a na šířku 3,9m. Vystoupení soutěžících bude snímat 14 kamer. Z toho jsou dvě kamery na 10m jeřábech, jedna kamera na dálkově ovládané jízdě, jedna kamera na dálkově ovládané lanovce zavěšené nad podiem a také bezdrátový steadicam.

• Na propojení všech kamer, režie a monitorů nutných k natáčení s přenosovým vozem bylo použito 7,5 km kabelů.

 

První finále SuperStar sledujte už v neděli 13. května ve 20:25 na TV Nova. Chcete se finálových večerů účastnit? Zažít atmosféru naživo? Kde získat lístky, se dozvíte ZDE.

 

kuci